Online Hastane Randevusu

borç ödeme

Eski zamanlarda hastanelerde muayene olmak insanlar için çok zor bir olaydı. Çok erken saatte hastaneye gidip muayene için sıra alınması gerekiyordu. Daha sonra uzun süre muayene sırasının gelmesi bekleniyordu. Hastanelerin aşırı kalabalık olması ve muayene sırasında insanlar arasında oluşan sorunlarda insanları daha fazla yoruyordu. Yani bir insanın muayene olması için bir gününü ayırması gerekiyordu. Ancak günümüzde hastanelerin yaygınlaşmasıyla kalabalık biraz olsun azalmıştır. Muayene sırası almak için hastane randevu online sayesinde müsait olunan gün ve saate randevu oluşturabilmektedirler.

Online Olarak Hastane Randevusu

Hastanelerin sitelerine girip gerekli bilgileri doldurarak muayene sırası almanın yanında yeni bir uygulama vardır. Bu hastane randevu online için oluşturulan bu uygulama Sağlık bakanlığı’ nın bir hizmetidir. Hastalara istediği hastaneden ve istediği doktordan randevu almayı sağlamaktadır. Adı Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan bu hizmet vatandaşlar tarafından kolay olmasının da etkisiyle tercih edilmektedir. Online olarak hizmet vermesinin yanında telefonla da ulaşabilmektesiniz. Merkezi hekim randevu sisteminin resmi internet sitesini kullanarak randevu alabilmektesiniz. Siteye girdikten sonra karşınıza çıkan randevu al butonuna tıkladıktan sonra üye ol seçeneğini tıklayarak üyeliğinizi oluşturmanız gerekmektedir. Eğer mevcut bir üyeliğiniz var ise bu bölümü geçerek, kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapıp istediğiniz hastaneden ve doktordan istediğiniz gün ve saate randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastane randevu online için neredeyse herkes de var olan akıllı telefonlara Merkezi Hekim Randevu sistemi uygulamasını indirerek kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte mobilden de hastane randevunuzu oluşturabilmektesiniz. Eğer randevunuzu iptal etmek istiyorsanız aynı şekilde siteye girip kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra randevu geçmişini görüntüleyen kısımdan randevularınızı görebilir ve randevunun sağ tarafında bulunan iptal et butonundan randevunuzu iptal edebilirsiniz.


Bu Hizmet BTK lisansı ile PLUSS TELEKOM İLETİŞİM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından verilmektedir. İşlem sonucunda talep edilen bilgiler operatör veritabanlarında yer almıyor olması durumunda da ücretlendirme yapılır Numaradan isim sorgulama-İsimden Numara Sorgulama işlemleriniz operatör (Turkcell ,Türk Telekom, Vodafone) veritabanları üzerinden anında gerçekleştirilmektedir. Vodafone aboneleri için tüm vergiler dahil 4,8 TL, Turkcell ve Turk Telekom Mobil aboneleri için tüm vergiler dahil 7 TL’dir