HGS Bakiye Öğrenme

borç ödeme

Ülkemizde köprü geçişlerini denetleyen gişeler vardır. Köprü geçişler dışında ücretli geçiş kontrol sistemlerini denetleyen sistemler vardır. Yola çıkmadan öncesinde HGS bakiye öğrenme sistemin kullanmak gerekebilir. Gişeler içinde geçiş sistemi uygulanmaktadır. Her gişeden geçerken illaki ir miktar ödüyoruz. Geçişinizi önceden kontrol etmek çok daha mantıklıdır. Hızlı geçiş ve otomatik geçiş kontrolleri artık çok kolay şekilde yapılıyor. Her yerde yapabilirsiniz. Bunun için internet bağlantın olması yeterlidir. Bakiye öğrenmek için araç plakasını eksik olmadan kutucuğa yazmanız gerekir. Sistem araç plaka üstünden hareket eder. Yani sorgu bu şekilde çok hızlıca gerçekleşir.

HGS geçişlerinde ceza aldınız mı yoksa ne kadar bakiyeniz kaldığını öğrenmek oldukça kolaydır. Eğer HGS ve OGS geçişlerinde cip içinde para yok ise ceza puanları kontrol sistemleri devreye girer. İlgili sorgu ise HGS bakiye öğrenme sistemi sayesinde kolayca sorgulanabilir. İlgili sistem gişelerden kurallı bir şekilde geçişi sağlamak adına büyük gerekliliktir. HGS bakiyesinin TL karşılığında değeri verilir. Yani sistemde ne kadar paranız kaldığını görebilirsiniz.

HGS Bakiye Öğrenme Sistemi Ücretli Midir?

Geçiş sistemlerinin bakiye ve ceza sorgulaması ücretsizdir. Sistemden yani internet üstünden HGS bakiye öğrenme sistemi kullanılabilir. Trafik kurallarını önemseyen kişilerin çok kullandığı bu siste karayolları bağlantılı çalışır. Ücretsiz bir uygulamadır. Kısa sürede bilgi almanızı sağlar. HGS bakiyesi azaldıysa bakiye yüklemesi yapmanız gerekir. Gişelerden geçerken ücretsiz geçmek yerine içinde fazla miktarda para biriktirmek çok daha mantıklıdır. Çünkü ücretsiz geçiş sonrasında eğer cip kartı içinde para yok ise eksi şekilde geçiş yapacaksınız. Kartınız eksik olacak ve eğer 15 gün içinde ödeme olmaz ise faiz olabilir. Şu durumda eksik bakiye bulundurmamak gerektiğini belirtmek isteriz.


Bu Hizmet BTK lisansı ile PLUSS TELEKOM İLETİŞİM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından verilmektedir. İşlem sonucunda talep edilen bilgiler operatör veritabanlarında yer almıyor olması durumunda da ücretlendirme yapılır Numaradan isim sorgulama-İsimden Numara Sorgulama işlemleriniz operatör (Turkcell ,Türk Telekom, Vodafone) veritabanları üzerinden anında gerçekleştirilmektedir. Vodafone aboneleri için tüm vergiler dahil 4,8 TL, Turkcell ve Turk Telekom Mobil aboneleri için tüm vergiler dahil 7 TL’dir